Marshmallow-Türkiye üretiminin büyüleyici dünyasına hoş geldiniz! Bu yazıda, kadim Mısır diyarında başlayıp Türkiye’nin kültür potasından geçerek, nihayetinde dünyanın dört bir yanından insanların damak zevklerini fetheden lokum-hindi endüstrisinin kökenlerinin izini süren büyüleyici bir yolculuğa çıkıyoruz. küre.

 Gelişen Hatmi imalat sektöründe sizin gibi girişimcileri bekleyen zengin tarihi, yenilikçi teknikleri ve sınırsız fırsatları keşfederken, bu sevilen şekerleme ikramının keyifli evrimiyle büyülenmeye hazırlanın. İster tecrübeli bir endüstri profesyoneli olun, ister gelişmekte olan bir girişimci olun, bu makale işinizi başlatmak ve bu tatlı ve gelişen endüstride izinizi bırakmak için size rehberlik edecek. O halde marshmallow’ların büyüleyici hikayesini inceleyelim,

Marshmallow

Hatmi nedir

Hatmi , tipik olarak şeker, su, jelatin ve hava ile bir çırpma maddesinden (genellikle bir protein) yapılan bir şekerleme türüdür. Yumuşacık ve kabaran bir şekerdir. Hatmi -Hindi, büyük su kütlelerinin yakınındaki tuzlu bataklıklarda yetişen ve 2 ila 4 fit yüksekliğinde büyüyen ‘Ebegümeci’ Bitkisinin tatlı özünden gelir.

Geniş Marshmallow Uygulaması – Hatmi Yemenin Birçok Yolu :

Marshmallow, Eski Mısır’da pahalı bir şekerleme olmaktan, günlük tatlı bir ikram ve birçok tarif için favori malzeme haline geldi. Fun ile geniş bir uygulamaya sahiptir:

Geniş Marshmallow Uygulaması
 • Lezzetli bir günlük şeker
 • S’mores için mükemmel (Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada’da popüler olan, bir veya daha fazla kızarmış şekerleme ve iki parça graham kraker veya kurabiye arasına yerleştirilmiş bir çikolata tabakasından oluşan bir kamp ateşi ikramı)
 • Daha fazla doğum günü pastası
 • S’more macarons |Hatmi Fransız macaronu
 • Hatmi sandviç bisküvi
 • Çikolatalı bisküvit arası marşmelov
 • İçecekler
 • Pirinç Krispie İkramları
 • Brownie’leri ısmarlar
 • El yapımı Hatmi çıkar
macarons

Hatmi ana malzemeleri:

 1. yüzyılda Hatmi , ebegümeci kökü özü, yumurta akı ve şeker karıştırılarak yapıldı. 1940’larda Alex Doumak, üretimi hızlandırmaya ve Hatmi ‘lara çeşitli formlar vermeye yardımcı olan hatmi ekstrüzyon işleminin patentini aldı.
  Günümüzde hatmi kökü özü jelatin ile değiştirilmiştir ve hatmi temel bileşenleri arasında Şeker, Mısır şurubu, nişasta, arıtılmış su, jelatin, tatlandırıcılar ve renklendiriciler bulunur.

Modern Hatmi Formları:

Modern Hatmi Formları:

Bugünün şekerlemeleri, katıdan yarı sıvıya veya krema benzeri olanlara kadar birçok biçimde gelir, ancak özünde, tüm şekerlemeler gazlı şekerlerdir. Piyasadaki marshmallow makinelerinde yapılabilen marshmallow formlarında neler görebileceğinize bakalım

Ticari hatmi makinesi üretim adımları:

Hatmi yapmak için üretim süreci nedir? Örnek olarak küçük bir hatmi üretim hattını ele alalım:

Ekstrüzyon hatmi üretim hattı

Adım 1: Hatmi hammaddelerinin pişirilmesi
Şeker, Su, Sıvı Glikoz, Sorbitol, Mısır nişastası, Jelatin çözeltisi vb.)

Adım 2: Hatmi şişirme
Sürekli bir havalandırıcı, karışıma doğru miktarda hava ekler. tüm hatmi üretim hattının çekirdek kısmı.

3. Adım: Renk, Lezzet karıştırma
Her oran için manuel hataları önlemek için sıralı karıştırıcı. Otomatik olarak maksimum 4 renk/tat enjeksiyonu yapmak
.

Adım 4: Birinci aşama nişasta serpme
İlk önce kemer üzerine nişasta tozu serpme. Taşıma bandı ile yapışmayı önlemek ve alt marshmallow karışımının nemini emmek için.

Adım 5: Hatmi -Hindi şekillendirme

Hatmi ‘lar, bir hatmi ekstruder makinesi veya hatmi depozitör makinesi aracılığıyla ekstrüde edilir. Şekillendirme işlemi, köpüğün ekstrüder nozüllerinden veya hatmi şekillerini üretmek için biriktirme nozüllerinden sıkıştırılmasını içerir.

Adım 6: Hatmi soğutma
Hatmi oluştuktan sonra bir soğutma bandından geçirilir.

Adım 7: Birinci aşama nişasta serpme
Nişasta tozunu kesiciden önce bant üzerine serpiştirin. Yapışmayı önlemek için kesme bıçağı ile Hatmi karışımının nemini alın.

Adım 8: İstediğiniz uzunlukta kesme (Yalnızca Hatmi çıkarmak için)
Uzunluk numaralarını ayarlayın, kesici siparişinize göre hareket edecektir.

Adım 9: Nişastadan arındırma
Marshmallow’u istenen uzunlukta kestikten sonra, fazla nişasta, Nişastayı Giderme ağ konveyöründe ve nişastayı giderme tamburunda giderilecektir.

Adım 10. Marshmallow-Hindi Ambalajı

Marshmallow yeterince soğuduğunda poşetlere konulacaktır.

Ticari marshmallow-hindi makinelerinde Marshmallow-Türkiye nasıl yapılır?

Gıda üretiminde daha fazlasını, büyüme ve gelişme yolunda size yardımcı olabilecek bir başarı ortağı arıyorsanız , gıda işleme alanında Nanopro Danışmanlık ideal bir seçenektir.

hamur işi üretiminde ekşi mayanın yararları ve önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için

Gıda İşleme ve Yönetiminde yapay zeka (AI)-makine öğrenimi (ML) Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için

Leave A Reply