Türkiye’de gıda işleme ekipman, Türkiye, gıda ürünleri üretiminde uzun ve geleneksel bir geçmişe sahip olması nedeniyle gıda sektörünün önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sektörün sürekli gelişime ve yerel ve uluslararası pazarların beklentilerini karşılayan ileri yeniliklere sahne olması nedeniyle Türkiye’de gıda işleme ekipmanları ülke ekonomisi açısından hayati öneme sahiptir.

Türkiye'de gıda işleme ekipman

Türkiye’nin üretim altyapısı neden gelişti?

Türkiye, üretim süreçlerinde en son teknolojileri kullanan modern ve gelişmiş fabrikaları ile gıda sektörünü destekleyen güçlü bir sanayi yapısına sahiptir. Bu fabrikalar, gıda ürünlerinin yüksek kalite standartlarında üretilmesinde yüksek verimlilik sağlayan çok çeşitli gelişmiş ekipman ve makinelere sahiptir.

Türkiye’deki gıda fabrikası hizmetleri, araştırma ve geliştirme, kalite kontrol ve ürün dağıtımı gibi üretim süreçlerini destekleyen çeşitli unsurları içermektedir. Bu hizmetler, gıda şirketlerinin, ürünlerinin kalitesini artırmak ve çeşitli pazarların ihtiyaçlarını karşılamak için teknik uzmanlıktan ve modern teknolojiden faydalanmasına olanak tanır.

Bu bağlamda Türkiye, bu sektörde başarı ve refaha ulaşmak için gerekli altyapı ve hizmetlerin mevcut olması nedeniyle yüksek kaliteli gıda ürünleri üretmek isteyen şirketler için ideal bir destinasyondur. Türkiye, sürekli gelişimiyle küresel gıda endüstrisi pazarında önemli bir oyuncu olarak konumunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’de gıda işleme ekipmanları ve Türkiye’de gıda fabrikası hizmetleri

Depolama tankları (Türkiye’de gıda işleme ekipman )

Kimyasal özellikleri, basıncı, sıcaklığı gibi parametrelere bağlı olarak sıvı-yarı-sıvı-katı farklı amaçlarla kullanılmak istenen, duvarlı veya duvarsız, karıştırıcılı. 304L-316L kalite paslanmaz çelikten üretilebilir. İstenilen kapasitelerde paslanmaz tank üreten çok çeşitli Türk fabrikalarına sahibiz. Vereceğimiz verilere göre 2-3 boyutlu çizimler ve paslanmaz çelik reaktör ile düşürülebilmektedir.

Türkiye’de gıda işleme birimlerinin faaliyet gösterdiği sektörler tank sanayidir.

Türkiye’deki gıda işleme tankları türleri (Türkiye’de gıda işleme ekipman )

Türkiye’de gıda işleme ekipmanları ve Türkiye’de gıda fabrikası hizmetleri

 • Isıtmalı soğutmalı dolaplar
 • Paslanmaz krom duvar dolapları
 • krom mikser tankları
 • Yalıtımlı krom tanklar

Krom Paslanmaz Zeytinyağı Depolama Tankları aşağıdakiler için özel olarak üretilmiş tanklardır:

 • Krom paslanmaz süt tankları.
 • Paslanmaz krom meyve suyu tankları.
 • Paslanmaz krom melas ve bal tankları.
 • Paslanmaz kimyasal depolama tankları.
 • Her türlü sıvı depolama tankları.

Çiğ süt depolama tankı.

Sağım sonrası kaba kirlerden arındırıldıktan sonra soğutulan sütün depolanması sırasında gerekli olan bir tank türüdür.

krem tankları

Bu tanklar her türlü çikolata, krema ve jöle üretimi için tasarlanmış özel tanklardır.

Lor işleme tankları

Peynir altı suyu kaynatılarak lor peyniri elde etmek için kullanılır.

Süt pastörizasyon ünitesi

Plakalı eşanjörler kullanarak ısıtma ve soğutma yapan, sütü mümkün olduğu kadar ısıtarak sütün içindeki patojenik bakterilerin fiziksel ve biyokimyasal elementlerine (vitaminler ve emisyonlara) zarar vermeden ısıtan otomatik bir sistemdir.

NanoPro’da yılların deneyimi ve teknisyenleri ile Türkiye’deki en iyi gıda işleme ekipmanlarını alabilirsiniz; Hazır gıda işleme tesislerinin yanı sıra.

Türkiye’de gıda fabrikalarının sunduğu en önemli hizmetler

 • Süt fabrikalarında farklı birimlerin işlenmesi
 • Zeytinyağı dolum tesisleri ve sağlıklı bileşenini korumak için herhangi bir yabancı madde ile karıştırmamak.
 • Meyve suyu üretim tesislerini işlemek ve koruyucuların geçerliliğini ve TC Sağlık Bakanlığı izinlerine uygunluğunu sağlamak.
 • Mekanik, elektrik, izolasyon vb. taahhüt işleri.

Montaj Hizmetleri: Paslanmaz ve karbon çelik altyapı hatları ve borularının montajı.

Yalıtım hizmetleri: (paslanmaz çelik / alüminyum ve PVC) Her türlü boru bağlantılarında ve tanklarda ihtiyaca göre yalıtım hizmeti verilmektedir.

 • Otomatik/yarı otomatik ve manuel sistemli fabrikalarda kablo hizmeti verilmektedir.

Sonuçlar için tasarlanan endüstriyi değiştiren ekipman ve teknoloji Factory Oversight in Turkey, son teknoloji endüstriyel işleme, kaplama, çeşnilendirme, taşıma, tartma, paketleme, denetleme ve kontrol sistemleri tasarlar ve üretir.

 • Türk fabrikalarındaki her makine parçasını veya genel sistemi uzmanlık, deneyim ve mükemmellik ile tasarlamak.

Nanopro Gıda Danışmanlığı olarak Türkiye’de gıda işleme alanlarında anahtar teslimi projelerimizle müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

Etiketlenenler türkiye’de gıda işleme

Leave A Reply