Yiyecekleri Koruma Yolları, Kiler ve dondurucunun yiyeceklerle dolu olması çok rahatlatıcı bir duygu! Burada, konserve ve kurutmadan dondurma ve dekapaj ve hatta tuzlama ve tütsülemeye kadar gıdaların saklanması ve saklanması hakkında tartışılan birçok geleneksel ve modern yöntemi bulacaksınız! Aileniz İçin Yiyecekleri Korumanın 16’dan Fazla Yolu’nu öğrenmek için okumaya devam edin!

Yiyecekleri Koruma Yolları

Yiyecekleri Koruma Yolları

Bahçeden veya bakkaldan Ekstra Yiyecek saklamanın avantajlarından yararlanın ve farklı yöntemler öğrenin…….aileniz için bir yiyecek kaynağına sahip olmak bir zorunluluktur!!!

Gıda, her yaşam formu için vazgeçilmez bir unsurdur……gıda üretimi, tedariği, nakliyesi ve gıda muhafazası her nesil için her zaman listenin başında olmuştur.

Fazladan bir kaynağa ne zaman ihtiyaç duyacağımızı asla bilemeyiz, bu nedenle yiyecekleri saklamanın ve mümkün olduğunda stoklamanın yaygın yollarını öğrendiğinizden emin olun…….

İşte yiyecekleri korumanın 16+ farklı yolu . Sizin için araştırma yaptım ve en iyi kaynaklardan bazılarını bir araya getirdim.

Liste şunları içerir:

 1. konserve
 2. Dondurucu Sebzeler
 3. Dondurucu Meyve ve Meyveler
 4. Kurutucu Meyve ve Sebzeler
 5. Kök Mahzenleri
 6. Bebek Bahçe Havuçları için Buzdolabında Kışlık Depolama
 7. Hardy Bahçe Bitkileri Üzerinde Kışlama
 8. dekapaj
 9. Reçel ve Jöle Yapmak
 10. Tuzlama Etler
 11. Sigara Etler
 12. Fermantasyon ve Fermentasyon
 13. Süt Kefiri
 14. su kefiri
 15. sarsıntılı
 16. Kahvaltı Sosis

1. Konserve, yiyecekleri korumanın harika bir yoludur: Yiyecekleri Koruma Yolları

Konserve, yaz ödülünüzü korumanın mükemmel bir yoludur! Meyveler, reçeller ve jöleler evde başarıyla işlenebilir ve konserve edilebilir. 

Çoğu meyve ve domates, konserve su banyosu yöntemiyle işlenebilir. İkliminiz ve bölgeniz için önerilen tüm konserve prosedürlerini uyguladığınızdan emin olun.

Yükseklik, suyun çeşitli kotlarda kaynama sıcaklığından dolayı konserve güvenliğinde büyük rol oynar. BU ÇOK ÖNEMLİDİR.

Sebzeler ve Etler Basınçlı Kaplarda işlenmelidir. Bu gıdaların asitliği düşük olduğu için konserve yapmak bir zorunluluktur.

Basınçlı konserve göstergeleri, doğru bir şekilde ölçüldüklerinden emin olmak için yerel ilçe genişletme ofisinizde basınç testine tabi tutulabilir.

Uzatma Ofisi, coğrafi bölgeniz için en son güvenlik gereksinimlerine sahip olacaktır. Evde konserve yiyecekler ne kadar dayanır ve ne kadar dayanır gibi sorularda size yardımcı olacaklardır.

Bu konserve temellerine bir göz atın:

2. Sebzeleri dondurmak çok uygundur + dondurmak değerli besin maddelerinin korunmasına yardımcı olur. Yiyecekleri Koruma Yolları

Dondurma, yiyecekleri korumanın harika bir yoludur. Bu yöntem hızlı ve kolaydır. Dondurma öncesi enzim hareketini durdurmak için çoğu sebzenin hızlı bir şekilde beyazlatılması gerekeceğinden, dondurma kılavuzunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

Haşlama, sebzelerin dondurulduğunda bile gevrekliğini ve canlı rengini korumasına yardımcı olur. Dondurma, gıda muhafaza etme yolculuğunuza başlamanın en basit yollarından biridir.

Sebzelerin uygun şekilde haşlanmadan dondurulması hakkında dolaşan bilgiler var. Bunu bahçe brokolimle denedim.

Beyazlatılmamış brokolinin renginin donuk ve sert olduğunu gördüm, bu yüzden tavsiye edildiğinde beyazlatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

3. Meyveleri ve Meyveleri Dondurmak, yaz hasadını yıl boyunca eğlenmek için saklamanın süper hızlı bir yoludur!

Öte yandan, meyvelerin tipik olarak ağartılması gerekmez. Tüm domatesleri, çilekleri, ahududuları, yaban mersini, böğürtlenleri olduğu gibi, beyazlatmadan donduruyorum.

4. Meyveleri ve Sebzeleri Kurutmak, yiyecekleri korumanın eski bir sanatıdır. Buradaki harika fikirlere bir göz atın:

Kurutulmuş yiyecekler nispeten kolay ve çok güvenlidir. Elmaları, muzları, çilekleri, salatalıkları ve domatesleri başarıyla kuruttum.

Kurutulmuş gıdalar besinlerinin %98’ini koruduğu için iyi bir gıda kurutucusuna yatırım yapmayı düşünmelisiniz.

5. Root Cellars büyük bir geri dönüş yapıyor; patates, balkabağı, kabak ve daha fazlasını saklama hakkında bilgi edinin:

Sebzeleri bir kök mahzende saklamak çok uygundur. Kabak ve kabaktan patates, havuç, soğan ve sarımsağa…..Kök mahzeni yapmanın yolu!!!

Havuç depolamak, havuçların kışın bahçede bırakılamayacağı daha sert iklimlerde yaşayan insanlar içindir.

Wyoming’de yaklaşık 7000 fit yükseklikte yaşıyoruz ve tüm bahçe havuçlarımızı ve patateslerimizi Eylül veya Ekim aylarında çekmemiz gerekiyor.

Donma çizginiz 1 inçten fazla düşerse, bahçede hiçbir şey bırakılamaz, bu nedenle bahçe havuçlarınızı nasıl sakladığınıza dikkat edin.

6. Havuçları tüm kış boyunca Buzdolabında saklayın:

Onları uygun zamanlarda inceltmediğimde her zaman bir sürü küçük parmakla karşılaşıyorum.

O kadar çok şeyimiz var ki onlarla ne yapacağımı gerçekten bilemedim…….yani geçen sonbahara kadar. Fazladan buzdolabı alanınız yoksa, ekstra havuçlarınızı konserve etmeyi veya dondurmayı veya kurutmayı deneyin.

7. Sebzeleri toprakta depolamaya “kışlama” denir…..nasıl yapılacağını buradan öğrenin:

Donma çizgisinin onları etkilemeyeceği bir bölgede yaşıyorsanız, kök bitkilerinizi ve daha sert sebzelerinizi yerde saklamak harika bir kolaylık olabilir.

Patates, havuç, rutabaga, şalgam, yaban havucu ve ardından lahana, lahana, ıspanak ve bazı yaprak marulları gibi kök mahsullerin tümü uygun koruma ile toprakta kalabilir.

Bunu yiyecekleri korumanın harika yollarından biri olarak düşünün.

8. Dekapaj, gıda depolamanın bir standardıdır:

Pek çok yiyecek salamura edilebilir. Salatalık turşusu en değerli yiyeceklerden biri olarak akla geliyor. Bunlar aslında TURŞU olarak salamura yiyeceklerdir!!! 

9. Reçeller ve Jöleler, yaz meyveleri ve meyvelerinin bolluğunu korumanın mükemmel bir yoludur!

Reçeller ve Jöleler, uzun kış aylarında böyle bir zevktir. Bu harika bir gıda saklama yöntemidir.

Parlak taze renkler ve tatlı tat, herhangi bir bisküviyi , bir tür sert kraker , rulo veya ekmeği aydınlatabilir!!!

10. Yemekleri Tuzlamak, günümüzde modern bir uygulama ile eski bir uygulamaydı!

gıda muhafazası ve koruyucu olarak tuzun kullanımı hakkında biraz bilgisi olmalıdır . Tuz

bunun için birkaç kıyı bölgesi arasında işlem görmüş olabilir

11. Sigara içmek, eti korumanın başka bir eski uygulamasıdır.

 

12. Gıdaları Fermente Etme, gıdaları korumak için eski bir başka uygulamadır:

Probiyotik Zengin fermente gıdalar yüzyıllardır var ve geçmişte gıdaları korumanın yaygın bir yoluydu. Bu bağırsak dostu yiyeceklere dair eski bir bilgelik var .

Bu gıdalar eskiden çömlek kaplarda saklanırdı, ancak gıdaları fermente etmenin daha kolay ve probiyotik faydalarını korurken birçok yeni modern yolu var.

Burada onlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

13. Probiyotik Zengin İçecek için canlı kefir taneleri kullanarak Süt Kefiri Yapmayı Öğrenin

 

Süt kefiri harika bir içecektir; Sindirime yardımcı olan ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturmaya yardımcı olan sağlıklı probiyotiklerle doludur. 

Fermantasyon, gıdaları korumanın en faydalı ve sağlıklı yollarından biridir.

Kefirdeki bakteriler sütteki laktozu önceden sindirdiği için birçok laktoz intoleransı olan kişi süt kefir içebilir .

Ev Yapımı Süt Kefiri Yapmayı Öğrenin…..Bu sağlıklı bakteriler aynı zamanda sütte sağlıksız bakterilerin üremesini de engeller.

14. Su Kefiri, canlı Su Kefir Taneleri ile yapılan, süt ürünü olmayan Probiyotik açısından zengin bir içecektir.

Probiyotikler sindirim sağlığının yanı sıra bağışıklık sistemi sağlığına da yardımcı olur. Su kefiri yapmak çok basit ve sizin için çok iyi. 

Bu lezzetli içeceği hazırlamaya başlamanız için su, şeker ve kefir tanelerinden oluşan sadece üç malzeme var.

Yapmanız gereken ilk şey kefir tanelerinizi almak; bu taneler tipik buğday, yulaf veya arpa tanelerine benzemez.

15. Yabani Av Hayvanından veya Sığır Eti’nden Ev Yapımı Sarsıntılı

16. Köpek İkramları

İşte yiyecek saklama için ekstra fikir. ev yapımı köpek bisküvisi. …ya da atlarınız, keçileriniz, kedileriniz, tavuklarınız vb. için ikramlar yapabilirsiniz……

Gıda muhafazasının ilginç ve faydalı yöntemlerini keşfederken, bu gıda maddelerinden bazılarını kilerinize ve diyetinize nasıl ekleyebileceğinizi düşünün!!!

Ürünlerinizi korumanın yollarını öğrenmek için Pronano ekibine danışın

Leave A Reply