Domates salçası (sos) ucuz ve çok aromalı bir üründür ,NanoPro ile farklı ölçeklerde üretim yapan endüstriyel gıda işletmeleri için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İhtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretip projelerinize uygulamanıza destek oluyoruz.
Gıda endüstrisindeki farklı alanlarda bilgi ve tecrübe sahibiyiz. Bununla birlikte projelerin teknik ve ticari zorluklarının farkındayız. (domates salçası) ve lezzetli tadı hem klasik (ketçap benzeri soslar, çorbalar ve makarnalar) hem de beklenmedik (sığır suyu veya kıyma biftekler gibi) derinlik verir.

Başka çözümler de mevcuttur: son iki veya üç yıl içinde, Avrupa ve ABD’deki birçok şirket, geleneksel teneke kutular ve sert plastik ambalajların ortasında, etkili bir şekilde yenilikçi alternatif çözümler önerdi.

https://dxv.yhn.mybluehost.me/tr/nanopro-gida-sanayi-danismanligi/

Temmuz 2013’te, İngiltere merkezli RPC Containers Corby, geleneksel olarak kutu ambalajlamayla ilişkili faydaları sağlamak için tasarlanmış bir plastik kap piyasaya sürdü.

domates salçası ambalaj çeşitleri:

Klear Can meyve, sebze, çorba ve et gibi ürünlere uygundur. Üç katmanlı bir plastik yapıya sahiptir (PP dış ve iç katmanlar, EVOH bariyerli) ve BPA içermez. Şirket, ambalajın istiflenebilir olduğunu ve beş yıla kadar raf ömrü sunduğunu iddia ediyor. Yeni kutu, mevcut metal kutu tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, böylece üreticiler aynı doldurma, kapatma, imbik ve soğutma ekipmanını kullanabilir. Kutunun gövdesi plastik olmasına rağmen, geleneksel bir metal halka çekme kapağına sahiptir ve aynı çelik veya alüminyum uçları kullanır.

Daha yakın zamanlarda, Sonoco (Güney Karolina, ABD), 200 yıldan uzun süredir temel bir paketleme seçeneği olan geleneksel metal versiyona alternatif olarak şeffaf bir kutu tanıttı. Geçen Kasım ayında tanıtılan TruVue kutusu (Sonoco’nun patentli Fusion Freshlock Teknolojisi), tüketicilerin ürünün içini görmelerini sağlayan çok katmanlı plastik bir alt tabakadan yapılmıştır. Şeffaf, imbikli plastik kutu, geleneksel bir kutuda bulunan metal kapağı ve metal tabanı içerir ve mevcut ekipman üzerinde çalışır.

https://dxv.yhn.mybluehost.me

Domates Salçası Nasıl Yapılır?

Domates salçası satan şirketler ve kendi ürünlerini (Heinz ketçap veya Stouffer’s lazanya gibi) yapmak için salça satın alan “malzeme” şirketleri, kendi özelliklerine göre salçalar geliştirmek için ticari domates işleyicileriyle birlikte çalışır. Viskozite (macun ne kadar kalın) ve brix (ne kadar tatlı) belirleyici özelliklerdir.

Hasattan sonra domatesler bir işleme tesisine taşınır, yıkanır ve ayıklanır. Elektronik sıralayıcı, bir konveyör bandına gelen her şeyin fotoğrafını çeken ve orada olup olmayacağına karar veren yüksek hızlı bir kamera kullanır. Örneğin, bir yaprak veya gövdeyse, bir makine, öğeyi atmak için hattın aşağısındaki bir kolu etkinleştirir.

Ayıklandıktan sonra domatesler ezilerek püre haline getirilir ve pişirilir. Burada, domates salçası yapmak için Amerikan ve İtalyan işleme yöntemleri birbirinden ayrılmaktadır. İşleme sıcaklığı, domates salçasının son tadını, rengini ve dokusunu etkiler. Daha yüksek bir sıcaklık, macunu koyulaştırır ve karamelize eder ve normalde meyvenin sıkılaştırıcı pektinini parçalayacak enzimleri devre dışı bırakır, böylece macun daha kalın kalır. Soğuk kırma yöntemi, daha düşük sıcaklığı ile daha gevşek, daha parlak kırmızı ve daha taze bir tada sahip macun verir.

Daha sonra, hamur ve tohumları ayırmak için hamur yüksek hızda döndürülür. Daha sonra kalan domates suyu, suyu uzaklaştıran buharlaştırma tanklarına pompalanır. İtalyan hamurlarının çoğuna tuz eklenir ve Amerikan hamurlarının çoğu, macunun pH’ının yeterince düşük olmasını sağlamak için sitrik asit içerir, böylece uzun süre güvenle konserve edilebilir. Son olarak, macun satış için paketlenir.

En sevdiğiniz domates salçası:

Satın almayı seçtiğiniz macun iki faktöre bağlıdır: kolaylık ve maliyet. Sonunda, bu domates salçalarından herhangi birinin herhangi bir tarifte işe yaramasını sağlayabilirsiniz.

Leave A Reply